Opigno social (3.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (60 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Group
pt: Grupo

en: Author
pt: Autor

en: Read more
pt: Leia mais

en: Advanced options
pt: Configurações avançadas

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Back
pt: Voltar

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Text
pt: Texto

en: User ID
pt: ID do usuário

en: All
pt: Tudo

en: Block
pt: Bloco

en: Comment
pt: Comentário

en: Desc
pt: Decrescente

en: Owner
pt: Proprietário

en: Close
pt: Fechar

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Pending
pt: Pendente

en: Accepted
pt: Aceitos

en: Completed
pt: Concluído

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: 1 comment | @count comments
pt[0]: 1 comentário
pt[1]: @count comentários

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Certificates
pt: Certificados

en: In progress
pt: Em progresso

en: Created on
pt: Criado em

en: Post date
pt: Data de publicação

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Select any filter and click on Apply to see results
pt: Selecione um filtro e clique em Aplicar para ver os resultados

en: Certificate
pt: Certificado

en: Group content
pt: O conteúdo do grupo

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: List item
pt: Item da lista

en: Create a post
pt: Criar uma postagem

[ctx: PHP date format]
en: Y-m-d
pt: d-m-Y

en: Add certificate
pt: Adicionar certificado

en: Social wall
pt: Parede social

en: Trainings
pt: Treinamentos

en: Add training
pt: Adicionar treinamento

en: Manage connections
pt: Administrar conexões

en: Write something
pt: Escreva algo

[ctx: Opigno post]
en: Training
pt: Treinamento

[ctx: Opigno post]
en: Badges
pt: Emblemas

[ctx: Opigno post]
en: Certificates
pt: Certificados

en: User connections
pt: Conexões do usuário

en: @name acquired a new badge:
pt: @name conquistou um novo emblema:

[ctx: Opigno post]
en: Badge
pt: Emblema

[ctx: Opigno: User connection]
en: Invite
pt: Convidar

[ctx: Opigno: User connection]
en: Invited
pt: Convidado

en: Only visible to connections
pt: Visível apenas para conexões

en: Opigno User statistics block
pt: Bloco de estatísticas do usuário

en: Pending connections
pt: Conexões pendentes

en: Search new connections
pt: Pesquisar novas conexões

en: <h2>No users matching your search criteria.</h2>
pt: <h2>Nenhum usuário corresponde aos seus critérios de pesquisa</h2>

en: Your connections
pt: Suas conexões
