Opigno social (3.0.2) - en to fr translation catalogue (48 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Group
fr: Groupe

en: Author
fr: Auteur

en: Read more
fr: Lire la suite

en: On
fr: Activé

en: Advanced options
fr: Options avancées

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Feed
fr: Flux

en: Back
fr: Précédent

en: Preview
fr: Aperçu

en: Text
fr: Texte

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: All
fr: Tout

en: Post
fr: Publier

en: Block
fr: Bloc

en: Off
fr: Désactivé

en: Comment
fr: Commentaire

en: Owner
fr: Propriétaire

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: Close
fr: Fermer

en: Sort by
fr: Trier par

en: Pending
fr: En attente

en: Accepted
fr: Approuvé

en: Posts
fr: Contributions

en: Completed
fr: Terminé

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: 1 comment | @count comments
fr[0]: @count commentaire
fr[1]: @count commentaires

en: Offset
fr: Décalage

en: Certificates
fr: Certificats

en: In progress
fr: En cours

en: Created on
fr: Créé le

en: Post date
fr: Date de publication

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Connection
fr: Connexion

en: Show less
fr: En afficher moins

en: Network
fr: Réseau

en: Select any filter and click on Apply to see results
fr: Sélectionnez n'importe quel filtre et cliquez sur Appliquer pour voir les résultats

en: Certificate
fr: Certificat

en: Group content
fr: Contenu de groupe

en: Master
fr: Principal

en: List item
fr: Lister l'élément

[ctx: PHP date format]
en: Y-m-d
fr: d-m-Y
