Opigno social (3.1.0) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: Private
fr: Privé

en: Author
fr: Auteur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Read more
fr: Lire la suite

en: See
fr: Consulter

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Feed
fr: Flux

en: Back
fr: Précédent

en: Manage
fr: Gérer

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Text
fr: Texte

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Post
fr: Publier

en: Comment
fr: Commentaire

en: Members
fr: Membres

en: Deny
fr: Refuser

en: Save changes
fr: Enregistrer les modifications

en: Operator
fr: Opérateur

en: Close
fr: Fermer

en: Community
fr: Communauté

en: Accept
fr: Accepter

en: Accepted
fr: Approuvé

en: Invite
fr: Inviter

en: Join
fr: S'inscrire

en: 1 comment | @count comments
fr[0]: @count commentaire
fr[1]: @count commentaires

en: Values
fr: Valeurs

en: Restricted
fr: Restreint

en: Decline
fr: Refuser

en: Send a message
fr: Envoyer un message

en: Upload a new image
fr: Transférer une nouvelle image

en: Is not one of
fr: Ne fait pas partie de

en: Created on
fr: Créé le

en: Is one of
fr: Fait partie de

en: Request to join
fr: Demander son adhésion

en: Invite users
fr: Inviter des utilisateurs

en: User IDs
fr: Identifiants (IDs) d'utilisateur

en: Show less
fr: En afficher moins

en: Certificate
fr: Certificat

en: Connections
fr: Connexions

en: Invited
fr: Invité

en: Invite members
fr: Inviter des membres

en: Member of
fr: Membre de

en: The file used in the @name field may not be referenced.
fr: Le fichier utilisé dans le champ @name peut ne pas être référencé.

en: Select entities
fr: Sélectionner les entités
