Opigno social (3.1.0) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Private
id: Privat

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Public
id: Publik

en: Read more
id: Selengkapnya

en: See
id: Lihat

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Feed
id: Umpan

en: Back
id: Kembali

en: Manage
id: Kelola

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Text
id: Teks

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Post
id: Pos

en: Comment
id: Komentar

en: Members
id: Anggota

en: Deny
id: Tolak

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Close
id: Tutup

en: Community
id: Komunitas

en: Join
id: Bergabung

en: 1 comment | @count comments
id[0]: 1 komentar
id[1]: @count komentar

en: Values
id: Nilai

en: Is not one of
id: Bukan salah satu dari

en: Is one of
id: Adalah bagian dari

en: The file used in the @name field may not be referenced.
id: File yang digunakan dalam bidang @name tidak boleh direferensikan.
