Opigno social (3.1.0) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Private
it: Privato

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Public
it: Pubblico

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Edit
it: Modifica

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Back
it: Indietro

en: Manage
it: Gestisci

en: Updated
it: Aggiornato

en: Text
it: Testo

en: User ID
it: ID utente

en: Post
it: Contenuto

en: Comment
it: Commento

en: Deny
it: Blocca

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Operator
it: Operatore

en: Close
it: Chiudi

en: Accept
it: Accetta

en: Accepted
it: Accettati

en: Invite
it: Invita

en: 1 comment | @count comments
it[0]: 1 commento
it[1]: @count commenti

en: Values
it: Valori

en: Upload a new image
it: Carica una nuova immagine

en: Is not one of
it: Non è uno di

en: Created on
it: Creato il

en: Is one of
it: È uno di

en: The file used in the @name field may not be referenced.
it: Il file usato nel campo @name non può essere referenziato.

en: Select entities
it: Seleziona entità
