Opigno social (3.1.0) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Private
ja: プライベート

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Public
ja: パブリック

en: Read more
ja: 続きを読む

en: Edit
ja: 編集

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Feed
ja: フィード

en: Back
ja: 戻る

en: Manage
ja: 管理

en: Updated
ja: 更新

en: Text
ja: テキスト

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Post
ja: 投稿

en: Comment
ja: コメント

en: Members
ja: メンバー

en: Deny
ja: 拒否

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: Operator
ja: オペレータ

en: Close
ja: 閉じる

en: Accept
ja: 受け入れる

en: Accepted
ja: 承認済み

en: Join
ja: 参加

en: 1 comment | @count comments
ja[0]: コメント数 @count
ja[1]: コメント数 @count

en: Values
ja: 値

en: Is not one of
ja: の一つではない

en: Created on
ja: 作成日

en: Is one of
ja: のいずれか

en: The file used in the @name field may not be referenced.
ja: @name フィールドで使用されているファイルは参照できません。
