Opigno social (3.1.0) - en to pt translation catalogue (57 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Value
pt: Valor

en: Private
pt: Privada

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Public
pt: Público(a)

en: Read more
pt: Leia mais

en: See
pt: Ver

en: Edit
pt: Editar

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Back
pt: Voltar

en: Manage
pt: Gerenciar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Text
pt: Texto

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Comment
pt: Comentário

en: Members
pt: Membros

en: Deny
pt: Negar

en: Save changes
pt: Salvar alterações

en: Operator
pt: Operador

en: Close
pt: Fechar

en: Community
pt: Comunidade

en: Accept
pt: Aceitar

en: Accepted
pt: Aceitos

en: Invite
pt: Convidar

en: Join
pt: Inscrever-se

en: 1 comment | @count comments
pt[0]: 1 comentário
pt[1]: @count comentários

en: Values
pt: Valores

en: Restricted
pt: Restrito

en: Decline
pt: Recusar

en: Upload a new image
pt: Enviar uma nova imagem

en: Is not one of
pt: Não é um de

en: Created on
pt: Criado em

en: Is one of
pt: É um de

en: Certificate
pt: Certificado

en: Connections
pt: Conexões

en: Create a post
pt: Criar uma postagem

en: Badge image
pt: Imagem do emblema

en: The file used in the @name field may not be referenced.
pt: O arquivo usado no campo @name pode não ser referenciado.

en: Select entities
pt: Selecionar entidades

en: Add certificate
pt: Adicionar certificado

en: Social wall
pt: Parede social

en: Add training
pt: Adicionar treinamento

en: Manage connections
pt: Administrar conexões

en: Write something
pt: Escreva algo

[ctx: Opigno post]
en: Training
pt: Treinamento

[ctx: Opigno post]
en: Badges
pt: Emblemas

[ctx: Opigno post]
en: Certificates
pt: Certificados

en: User connections
pt: Conexões do usuário

en: @name acquired a new badge:
pt: @name conquistou um novo emblema:

[ctx: Opigno post]
en: Badge
pt: Emblema

[ctx: Opigno: User connection]
en: Invite
pt: Convidar

[ctx: Opigno: User connection]
en: Invited
pt: Convidado

en: Only visible to connections
pt: Visível apenas para conexões
