Opigno social (3.2.7) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
