Opigno statistics (3.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (70 entries)

en: Manager
pt: Gerente

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Name
pt: Nome

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: User
pt: Usuário

en: Year
pt: Ano

en: Score
pt: Pontuação

en: Last access
pt: Último acesso

en: Success
pt: Sucesso

en: download
pt: descarregar

en: Month
pt: Mês

en: Details
pt: Detalhes

en: State
pt: Estado

en: Week
pt: Semana

en: Users
pt: Usuários

en: Level
pt: Nível

en: Student
pt: Estudante

en: Share
pt: Compartilhe

en: share
pt: compartillhar

en: Pending
pt: Pendente

en: Member for
pt: Membro há

en: Expired
pt: Expirado

en: Lists
pt: Listas

en: Results
pt: Resultados

en: Failed
pt: Reprovado(a)

en: completed
pt: concluído

en: Passed
pt: Aprovado(a)

en: Administrator
pt: Administrador

en: User profile
pt: Perfil do usuário

en: Step
pt: Passo

en: Certificates
pt: Certificados

en: Badges
pt: Emblemas

en: Earned
pt: Conquistou

en: Last 30 days
pt: Últimos 30 Dias

en: Progress
pt: Progresso

en: Trends
pt: Tendências

en: New users
pt: Novos usuários

en: Time spent
pt: Tempo registrado

en: Skill
pt: Habilidade

en: Skills
pt: Habilidades

en: Achievements
pt: Conquistas

en: Training
pt: Treinamento

en: Date joined
pt: Data de ingresso

en: Last 7 days
pt: Últimos 7 dias

en: Avg score
pt: Pontuação média

en: Completion
pt: Concluído

en: @name completed on @date
pt: @name concluído em @date

en: User got @score of @max_score possible points.
pt: O usuário obteve @score de @max_score pontos possíveis.

en: Total score @percent%
pt: Pontuação total @percent%

en: Activities Overview
pt: Visão geral das atividades

en: Completed on
pt: Concluído em

en: Training Content
pt: Conteúdo do treinamento

en: Training statistics
pt: Estatísticas do treinamento

en: Module Passed
pt: Módulos aprovados

en: Course / Module
pt: Curso / Módulo

en: Recently active users
pt: Usuários ativos recentemente

en: Nb of users
pt: Núm. de usuários

en: Nb completed
pt: Núm. de concluídos

en: Avg time spent
pt: Tempo médio gasto

en: % Completed
pt: % concluído

en: Users results
pt: Resultados dos usuários

en: Training statistics - @training
pt: Estatísticas de treinamento - @training

en: Trainings
pt: Treinamentos

en: Trainings completed
pt: Treinamentos concluídos

en: Training(s) completed
pt: Treinamento(s) concluído(s)

en: Current training(s)
pt: Treinamento(s) atual(is)

en: Time spent on Training
pt: Tempo registrado em Treinamento

en: Certificate for @training
pt: Certificado de @training
