Opigno statistics (3.0.2) - en to uk translation catalogue (65 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Manager
uk: Керівник

en: Download
uk: Завантаження

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Statistics
uk: Статистика

en: User
uk: Користувач

en: Year
uk: Рік

en: Block
uk: Блок

en: Score
uk: Вага

en: Last access
uk: Останній доступ

en: Success
uk: Успіх

en: download
uk: завантаження

en: Month
uk: Місяць

en: Details
uk: Подробиці

en: State
uk: Стан

en: Desc
uk: Спад

en: Week
uk: Тиждень

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Users
uk: Користувачі

en: Recent comments
uk: Останні коментарі

en: Level
uk: Рівень

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Share
uk: Спільні файли

en: share
uk: спільні файли

en: Pending
uk: Очікування

en: Member for
uk: Зареєстрований вже

en: Expired
uk: Термін дії вичерпано

en: Lists
uk: Списки

en: Results
uk: Результати

en: Failed
uk: Невдало

en: completed
uk: завершене

en: Apply
uk: Застосувати

en: Passed
uk: Успіх

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: No comments available.
uk: Коментарі відсутні.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
uk: Користувач вважається присутнім на сайті протягом цього часу після останнього перегляду сторінки.

en: User profile
uk: Профіль користувача

en: Step
uk: Крок

en: Certificates
uk: Сертифікати

en: Last 30 days
uk: Попередні 30 днів

en: @interval ago
uk: @interval тому

en: Compact
uk: Компактний

en: Who's new
uk: Хто новенький

en: Who's online
uk: Хто на сайті

en: Progress
uk: Поступ

en: New users
uk: Нові користувачі

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: List item
uk: Елемент списку

en: Training
uk: Тренування

en: Lists (Views)
uk: Списки (Види)

en: Opigno Statistics
uk: Статистика Opigno

en: Recent comments.
uk: Останні коментарі.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
uk: Показує перелік найновіших облікових записів на сайті.

en: Who's online block
uk: Блок "Хто в мережі"

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
uk: Показує імена користувачів, що були активними останнім часом, і загальне число активних користувачів.

en: A list of new users
uk: Список нових користувачів

en: There are currently @total users online.
uk: Користувачів в мережі зараз: @total.

en: There are currently 0 users online.
uk: Зараз 0 користувачів в мережі.

en: A list of users that are currently logged in.
uk: Список користувачів, що здійснили вхід.

en: @interval hence
uk: @interval віднині
