Opigno statistics (3.0.3) - en to ro translation catalogue (71 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Download
ro: Descarcă

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Name
ro: Nume

en: Statistics
ro: Statistici

en: User
ro: Utilizator

en: Year
ro: Anul

en: Block
ro: Bloc

en: Score
ro: Scor

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Success
ro: Succes

en: Month
ro: Lună

en: Details
ro: Detalii

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Week
ro: Săptămână

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Users
ro: Utilizatori

en: Recent comments
ro: Comentarii recente

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Share
ro: Împărtășiți

en: Pending
ro: În așteptare

en: Member for
ro: Membru pentru

en: Expired
ro: Expirat

en: Lists
ro: Liste

en: Results
ro: Rezultate

en: Failed
ro: Eșuat

en: Apply
ro: Aplică

en: Passed
ro: Promovat

en: No comments available.
ro: Nu sunt comentarii disponibile.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ro: Un utilizator este considerat online pe această durată de timp după ultima accesare a unei pagini din site.

en: User profile
ro: Profil utilizator

en: Step
ro: Pas

en: Certificates
ro: Certificate

en: Last 30 days
ro: Ultimele 30 zile

en: @interval ago
ro: @interval în urmă

en: Who's new
ro: Cine e nou

en: Who's online
ro: Cine e online

en: Progress
ro: Progres

en: Trends
ro: Tendințe

en: Asc
ro: Ascendent

en: Skill
ro: Abilitate

en: Skills
ro: Competențe

en: Master
ro: Expert

en: List item
ro: Element din listă

en: Date joined
ro: Data înscrierii

en: Lists (Views)
ro: Liste (Vizualizări)

en: Last 7 days
ro: Ultimele 7 zile

en: Recent comments.
ro: Comentarii recente.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ro: Afișează o listă a celor mai noi conturi de utilizator de pe site.

en: Who's online block
ro: Blocul Cine este conectat

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ro: Afișează numele de utilizatori ale celor mai recenți utilizatori activi, precum și numărul total de utilizatori activi.

en: A list of new users
ro: O listă de utilizatori noi

en: There are currently @total users online.
ro: În acest moment sunt @total utilizatori conectați.

en: There are currently 0 users online.
ro: În acest moment sunt 0 utilizatori conectați.

en: A list of users that are currently logged in.
ro: O listă de utilizatori care sunt, în prezent, autentificați.

en: Training Content
ro: Conținut training

en: View global statistics
ro: Vizualizați statisticile globale

en: View any group statistics
ro: Vizualizați orice statistică de grup

en: View any user statistics
ro: Vizualizați orice statistică despre utilizatori

en: Training statistics
ro: Statisticile cursurilor de formare

en: @interval hence
ro: @interval, de unde

en: Trainings
ro: Cursuri de formare

en: View any private profile
ro: Vizualizați orice profil privat

en: Training(s) completed
ro: Cursul(urile) absolvit(e)

en: Current training(s)
ro: Cursul(urile) curent(e)

en: Certificate(s) received
ro: Diplomă(e) primită(e)

en: Time spent on Training
ro: Timpul petrecut la Curs
