Optional End Month Year Range (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Year
hu: Év

en: Custom
hu: Egyéni

en: Plain
hu: Egyszerű

en: About
hu: Leírás

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Boolean value
hu: Logikai érték

en: Date part order
hu: Dátumrészek sorrendje

en: Month/Day/Year
hu: Hónap/Nap/Év

en: Day/Month/Year
hu: Nap/Hónap/Év

en: Year/Month/Day
hu: Év/Hónap/Nap

en: This value should not be null.
hu: Ez nem lehet érték nélküli.

en: Create and store date ranges.
hu: Dátumtartományok létrehozása és tárolása.
