Optional End Month Year Range (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Default
ru: По умолчанию

en: Year
ru: Год

en: Custom
ru: Собственная

en: Plain
ru: Простой

en: About
ru: Информация

en: Field types
ru: Типы полей

en: Boolean value
ru: Логическое значение

en: Date part order
ru: Последовательность частей даты

en: Month/Day/Year
ru: Месяц/День/Год

en: Day/Month/Year
ru: День/Месяц/Год

en: Year/Month/Day
ru: Год/Месяц/День

en: This value should not be null.
ru: Значение не может быть пустым.

en: Create and store date ranges.
ru: Создать и хранить диапазон дат.
