Optional End Month Year Range (8.x-1.3) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Default
uk: Базово

en: Year
uk: Рік

en: Custom
uk: Власний

en: Plain
uk: Простий

en: About
uk: Про модуль

en: Field types
uk: Типи полів

en: Boolean value
uk: Булеве значення

en: Date part order
uk: Послідовність складових дати

en: Month/Day/Year
uk: Місяць/День/Рік

en: Day/Month/Year
uk: День/Місяць/Рік

en: Year/Month/Day
uk: Рік/Місяць/День

en: This value should not be null.
uk: Це значення не повинно бути нульовим.

en: Create and store date ranges.
uk: Створення та збереження діапазонів дат.
