Optional End Month Year Range (8.x-1.4) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Default
it: Predefinito

en: Year
it: Anno

en: Custom
it: Personalizzato

en: Plain
it: Semplice

en: About
it: Informazioni

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Boolean value
it: Valore boleano

en: Date part order
it: Ordine elementi data

en: Month/Day/Year
it: Mese/Giorno/Anno

en: Day/Month/Year
it: Giorno/Mese/Anno

en: Year/Month/Day
it: Anno/Mese/Giorno

en: This value should not be null.
it: Questo valore non può essere null.
