Optional End Month Year Range (8.x-1.4) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Default
ja: デフォルト

en: Year
ja: 年

en: Custom
ja: カスタム

en: Plain
ja: プレーン

en: About
ja: アバウト

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Boolean value
ja: ブール値

en: Date part order
ja: 日付部分の並び順

en: Month/Day/Year
ja: 月/日/年

en: Day/Month/Year
ja: 日/月/年

en: Year/Month/Day
ja: 年/月/日

en: This value should not be null.
ja: null 値にはできません。

en: Create and store date ranges.
ja: 日付の範囲を作成して保存します。
