Optional End Month Year Range (8.x-1.4) - en to ro translation catalogue (13 entries)

en: Default
ro: Implicit

en: Year
ro: Anul

en: Custom
ro: Personalizat

en: Plain
ro: Simplu

en: About
ro: Despre

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Boolean value
ro: Valoare booleană

en: Date part order
ro: Ordinea părților din dată

en: Month/Day/Year
ro: Lună/Zi/An

en: Day/Month/Year
ro: Zi/Lună/An

en: Year/Month/Day
ro: An/Lună/Zi

en: This value should not be null.
ro: Această valoare nu trebuie să fie nulă.

en: Create and store date ranges.
ro: Creați și stocați intervale de date.
