Options Config (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Add
hi: जोड़ें

en: ID
hi: आईडी

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Select list
hi: सूची का चयन करें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: - Select a value -
hi: - किसी मान का चयन करें -

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन

en: Text value
hi: पाठ मान
