Options Config (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Actions
it: Azioni

en: Remove
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Add
it: Aggiungi

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Plain text
it: Testo semplice

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: - Select a value -
it: - Selezionare un valore -

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Text value
it: Valore testuale

en: Plugin ID
it: ID del plugin
