Opt It (8.x-1.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (27 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Status
eu: Egoera

en: Submit
eu: Bidali

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Email address
eu: Posta elektronikoa

en: Type
eu: Mota

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Unsubscribe
eu: Harpidetza kendu

en: Description
eu: Azalpena

en: Edit
eu: Editatu

en: Message
eu: Mezua

en: Password
eu: Pasahitza

en: Name
eu: Izena

en: Keywords
eu: Hitz-gakoak

en: ID
eu: IDa

en: Subscriptions
eu: Harpidetzak

en: Recipients
eu: Hartzaileak

en: State
eu: Egoera

en: Send
eu: Bidali

en: Members
eu: Kideak

en: First name
eu: Izena

en: Last name
eu: Abizenak

en: Welcome message
eu: Ongi etorri mezua

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: Send message
eu: Bidali mezua

en: Send messages
eu: Bialdu mezuak

en: Subscription type
eu: Harpidetza mota
