Opt It (8.x-1.0-alpha1) - en to te translation catalogue (17 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Status
te: స్థితి

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Username
te: వాడుకరి పేరు

en: Email address
te: ఈ-మెయిల్ చిరునామా

en: Type
te: రకం

en: Actions
te: చర్యలు

en: Description
te: వివరణ

en: Edit
te: మార్చు

en: Message
te: సందేశం

en: Password
te: సంకేతపదం

en: Name
te: పేరు

en: Keywords
te: కీపదాలు

en: State
te: రాష్ట్రం

en: Send
te: పంపించు

en: City
te: నగరం

en: Welcome message
te: స్వాగత సందేశం
