Opt It (8.x-1.0-alpha1) - en to bo translation catalogue (19 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Username
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང

en: Email address
bo: གློག་ཡིག་གི་ཁ་བྱང

en: Type
bo: རིགས

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Password
bo: གསང་གྲངས

en: Name
bo: མིང

en: Keywords
bo: གནད་ཚིག

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Recipients
bo: ལེན་མཁན

en: State
bo: （ཞིང་། /ཁུལ། /དམིགས་ཁུལ།）

en: Send
bo: སྐུར་བ

en: Keyword
bo: གནད་ཚིག

en: Send message
bo: བརྡ་འཕྲིན་སྐུར་བ
