Orange E-commerce Profile (2.0.0-alpha2) - en to he translation catalogue (277 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Register
he: הרשמה

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Item
he: פריט

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Email notification
he: הודעת דוא"ל

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: Administration
he: ניהול

en: Comments
he: תגובות

en: More
he: עוד

en: Action
he: פעולה

en: Quantity
he: כמות

en: On
he: פעיל

en: Yes
he: כן

en: Homepage
he: עמוד הבית

en: Categories
he: קטגוריות

en: view
he: צפיה

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Use count
he: שימוש בספירה

en: Message
he: הודעה

en: No log messages available.
he: לא קיימות הודעות יומן.

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Help
he: עזרה

en: True
he: אמת

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Background Color
he: צבע רקע

en: Summary
he: תקציר

en: Archive
he: ארכיון

en: Icon
he: סמל

en: Filename
he: שם קובץ

en: Teaser
he: תקציר

en: Updated
he: עודכן

en: Layout
he: פריסה

en: Component
he: רכיב

en: Total
he: סך הכל

en: Components
he: רכיבים

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: Titles
he: כותרות

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Email
he: דוא"ל

en: Files
he: קבצים

en: Created
he: נוצר

en: Node
he: פריט תוכן

en: Horizontal
he: אופקי

en: Vertical
he: אנכי

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Logo
he: לוגו

en: Off
he: כבוי

en: Roles
he: תפקידים

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Severity
he: חוּמרה

en: Gallery
he: גלריה

en: Normal
he: נורמלי

en: Last update
he: עדכון אחרון

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Widget
he: וידג'ט

en: Price
he: מחיר

en: Customer
he: לקוח

en: Amount
he: כמות

en: Add to cart
he: הוספה לסל הקניות

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: Desc
he: יורד

en: Payment
he: תשלום

en: Store
he: חנות

en: General
he: כללי

en: Table
he: טבלה

en: Start
he: התחלה

en: Navigation
he: ניווט

en: Color
he: צבע

en: Role
he: תפקיד

en: User login
he: כניסה

en: Blog
he: בלוג

en: Users
he: חברי האתר

en: Button
he: כפתור

en: Banner
he: באנר

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Checkout
he: לרכישה

en: Tools
he: כלים

en: Tab
he: לשונית

en: Recent comments
he: תגובות אחרונות

en: Page Title
he: כותרת הדף

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Full
he: מלא

en: Display Name
he: שם התצוגה

en: English
he: אנגלית

en: Messages
he: מסרים

en: Token
he: אסימון

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Member for
he: חבר/ה במשך

en: Front page
he: דף הבית

en: Languages
he: שפות

en: Activity
he: פעילות

en: Query
he: שאילתה

en: Alignment
he: יישור

en: author
he: מחבר/ת

en: Entity
he: יישות

en: Buttons
he: כפתורים

en: Days
he: ימים

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: People
he: משתמשים

en: Blocked
he: חסום

en: Author Name
he: שם המחבר/ת

en: Glossary
he: מילון מונחים

en: Cart
he: סל קניות

en: Shipping
he: משלוח

en: Order history
he: היסטוריה הזמנות

en: Product
he: מוצר

en: Changed
he: השתנה

en: Completed
he: נשלם

en: Products
he: מוצרים

en: Orders
he: הזמנות

en: Relationship
he: יחס

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Translations
he: תרגומים

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Published comments
he: תגובות שפורסמו

en: Sticky
he: דביק

en: Review
he: סקירה

en: Tabs
he: לשוניות

en: Complete
he: השלמה

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Next Page >
he: דף הבא >

en: < Previous Page
he: < דף קודם

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Used in
he: משמש ב-

en: Permission
he: הרשאה

en: Grid
he: רשת

en: Global
he: כללי

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Menu link title
he: כותרת קישור התפריט

en: Profiles
he: פרופילי משתמשים

en: Administrator
he: מנהל

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: No comments available.
he: אין תגובות זמינות.

en: Order #
he: מספר הזמנה

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
he: המשתמש נחשב מחובר לזמן זה שאחרי הפעם האחרונה שהוא צפה בדף כלשהוא.

en: Offset
he: היסט

en: Locked
he: נעול

en: Publish content
he: פרסום תוכן

en: Unpublish comment
he: בטל פרסום תגובה

en: Newest first
he: חדש תחילה

en: Block type
he: סוג בלוק

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Rating
he: דירוג

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Order status
he: מצב הזמנה

en: Cart block
he: תיבת סל קניות

en: Customer information
he: פרטי לקוח

en: Not applicable
he: לא ישים

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Webform submissions
he: הגשות של טופסי Webform

en: Admin
he: מנהל

en: IP address
he: כתובת IP

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Permanent
he: קבוע

en: Temporary
he: זמני

en: No files available.
he: אין קבצים זמינים

en: Frontpage
he: דף הבית

en: Delete comment
he: מחיקת תגובה

en: MIME type
he: סוג MIME

en: Posted in
he: נכתב בנושא

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: Order total
he: סה"כ הזמנה

en: Primary
he: ראשי

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: Publish comment
he: פרסם תגובה

en: Draft
he: טיוטה

en: Yes/No
he: כן/לא

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Compact
he: קומפקטי

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Who's new
he: מי חדש

en: Personal contact form
he: טופס קשר אישי

en: Date and time
he: תאריך ושעה

en: Who's online
he: מי מחובר

en: Apply filters
he: החלת מסננים

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Author name
he: שם המחבר/ת

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Delete content
he: מחיקת תוכן

en: No orders available.
he: אין הזמנות זמינות.

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Monthly archive
he: חודש ארכיון

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Main page content
he: תוכן

en: Full comment
he: תגובה מלאה

en: Save comment
he: שמירת תגובה

en: Unapproved comments
he: תגובות שלא אושרו

en: The text to be used for this link in the menu.
he: הטקסט שיוצג כקישור בתפריט.

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Recent content
he: תכנים אחרונים

en: No front page content has been created yet.
he: לא נוצר עדיין תוכן לדף הבית.

en: Unpublish content
he: העברת תוכן למצב לא פורסם

en: Make content sticky
he: הפיכת התוכן לדביק

en: Make content unsticky
he: הפיכת התוכן ללא דביק

en: Promote content to front page
he: קידום תוכן לדף הראשי

en: Remove content from front page
he: הסרת תוכן מדף הבית

en: Save content
he: שמירת תוכן

en: Find and manage content.
he: איתור תוכן וניהולו.

en: Taxonomy term page
he: דף מונחי טקסונומיה

en: An administrator created an account for you at [site:name]
he: אדמיניסטרטור יצר עבורך חשבון ב[site:name]

en: Update URL alias
he: עדכון כתובות URL חילופיות

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: Unit price
he: מחיר ליחידה

en: Order number
he: מספר הזמנה

en: Contact Us
he: יצירת קשר

en: Recent log messages
he: הודעות יומן אחרונות

en: Shown when hovering over the menu link.
he: יוצג במעבר עכבר על הקישור בתפריט.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
he: ניהול חשבונות משתמשים, תפקידים והרשאות

en: Delete order
he: מחיקת הזמנה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Not specified
he: לא מוגדר

en: You have not placed any orders with us yet.
he: לא ביצעת הזמנות אצלנו עדיין.

en: Master
he: מאסטר

en: Wide
he: רחב

en: Custom block library
he: ספרית בלוקים מותאמים

en: Fallback date format
he: ברירת המחדל למבנה תאריך

en: File usage
he: שימוש בקובץ

en: Default medium date
he: ברירת המחדל לתאריך בינוני

en: Cancel the selected user account(s)
he: ביטול חשבונות המשתמשים שנבחרו

en: Narrow
he: צר

en: Welcome to [site:name]
he: ברוכים הבאים ל[site:name]

en: Name or email contains
he: השם או כתובת המייל מכילים

en: There are currently @total users online.
he: @total משתמשים מחוברים כרגע לאתר.

en: There are currently 0 users online.
he: אין כרגע משתמשים המחוברים לאתר
