Orange E-commerce Profile (2.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (231 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Register
ar: التسجيل

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Item
ar: عنصر

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Administration
ar: الإدارة

en: Comments
ar: التعليقات

en: More
ar: المزيد

en: Action
ar: إجراء

en: Quantity
ar: الكمية

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: Homepage
ar: الصفحة الأولى

en: Categories
ar: التصنيفات

en: view
ar: عرض

en: Advanced options
ar: الخيارات المتقدمة

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Use count
ar: استخدام العد

en: Message
ar: الرسالة

en: No log messages available.
ar: لا توجد رسائل سجل.

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Preview
ar: معاينة

en: Help
ar: المساعدة

en: True
ar: صحيح

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: Archive
ar: الأرشيف

en: Icon
ar: أيقونة

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Teaser
ar: موجز

en: Updated
ar: التحديث

en: Layout
ar: التنسيق

en: Component
ar: عنصر

en: Total
ar: المجموع

en: Components
ar: المكونات

en: ID
ar: المعرف ID

en: Attachment
ar: المرفق

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Files
ar: الملفات

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: RSS
ar: آر.إس.إس

en: Logo
ar: الشعار

en: Site
ar: موقع

en: Off
ar: إيقاف

en: Roles
ar: الأدوار

en: Comment
ar: التعليق

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Last access
ar: آخر وصول

en: Severity
ar: الحدة

en: Normal
ar: طبيعي

en: Last update
ar: آخر تحديث

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Media
ar: ميديا

en: Plain text
ar: نص عادي

en: Widget
ar: ودجة

en: Price
ar: السعر

en: Amount
ar: المبلغ

en: Address
ar: العنوان

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Store
ar: المتجر

en: General
ar: عام

en: Table
ar: جدول

en: Start
ar: البداية

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Color
ar: اللون

en: Role
ar: الدور

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Blog
ar: المدونة

en: Users
ar: المستخدمين

en: Button
ar: زر

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Checkout
ar: الأداء

en: Tools
ar: الأدوات

en: Recent comments
ar: أحدث التعليقات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Full
ar: كامل

en: Display Name
ar: اسم العرض

en: English
ar: إنجليزية

en: Messages
ar: الرسائل

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Member for
ar: مسجل بالموقع منذ

en: Front page
ar: الصفحة الرئيسية

en: Languages
ar: اللغات

en: Activity
ar: النشاط

en: Query
ar: استفسار

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: author
ar: مؤلف

en: Entity
ar: الكيان

en: Buttons
ar: الأزرار

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Your message has been sent.
ar: أُرسلت رسالتك.

en: People
ar: الأشخاص

en: Blocked
ar: ممنوع

en: Glossary
ar: القاموس

en: Product
ar: المنتج

en: Changed
ar: تم التغير

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Products
ar: المنتجات

en: Standard
ar: معياري

en: Orders
ar: الطلبات

en: Relationship
ar: العلاقة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Published comments
ar: تعليقات منشورة

en: Sticky
ar: مثبت

en: Review
ar: المراجعة

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Complete
ar: تام

en: Next Page >
ar: التالي >

en: < Previous Page
ar: < السابق

en: Anonymous user
ar: مستخدم مجهول

en: Apply
ar: تطبيق

en: Block description
ar: وصف الصندوق

en: Used in
ar: مستخدمة في

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Grid
ar: شبكة

en: Global
ar: عالمي

en: Authenticated user
ar: مستخدم موثوق

en: Menu link title
ar: عنوان رابط القائمة

en: Profiles
ar: ملفات المستخدمين

en: Administrator
ar: مدير

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: No comments available.
ar: لا تعليقات.

en: html
ar: إتش.تي.إم.إل

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ar: تحسب فترة وجود المستخدم عالخط منذ آخر عرض لصفحة.

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Locked
ar: مقفل

en: Publish content
ar: نشر المحتوى

en: Unpublish comment
ar: تراجع عن نشر التعليق

en: Block type
ar: نوع الصندوق

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: Order status
ar: حالة الطلب

en: Not applicable
ar: غير منطبق

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: IP address
ar: عنوان الـIP

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Delete comment
ar: احذف التعليق

en: MIME type
ar: نوع MIME

en: Posted in
ar: نُشِر في

en: Order total
ar: مجموع الطلب

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Search index
ar: فهرس البحث

en: Publish comment
ar: نشر التعليق

en: Draft
ar: مسودة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Compact
ar: المدمج

en: Who's new
ar: المستخدمون الجدد

en: Personal contact form
ar: استمارة الاتصال الشخصية

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: Who's online
ar: المتصلون الأن

en: Apply filters
ar: عمل تصفية

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Full comment
ar: التعليق بأكمله

en: Save comment
ar: حفظ التعليق

en: Unapproved comments
ar: التعليقات الغير موافق عليها

en: The text to be used for this link in the menu.
ar: النص المستخدم لهذا الرابط في القائمة.

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: Recent content
ar: أحدث المحتويات

en: No front page content has been created yet.
ar: لم يتم حتى الآن إنشاء محتوى للصفحة الرئيسية.

en: Unpublish content
ar: إلغاء نشر المحتوى

en: Make content sticky
ar: تثبيت المحتوى

en: Make content unsticky
ar: إلغاء جعل المحتوى مثبت

en: Promote content to front page
ar: ترقية المحتوى إلى الصفحة الرئيسية

en: Remove content from front page
ar: ارفع الموضوع من الصفحة الرئيسية

en: Save content
ar: حفظ المحتوى

en: Find and manage content.
ar: إيجاد وإدارة المحتوى

en: Time zones
ar: المناطق الزمنية

en: Taxonomy term page
ar: صفحة مصطلح تصنيف

en: No people available.
ar: لا يوجد أشخاص.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ar: أنشأ مدير حساب لك في [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
ar: بحث وإدارة الأشخاص المتفاعلين مع موقعك.

en: Unit price
ar: ثمن الوحدة

en: Order number
ar: رقم الطلب

en: Recent log messages
ar: آخر رسائل السجل

en: Shown when hovering over the menu link.
ar: يظهر عند المرور فوق رابط القائمة.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ar: إدارة حسابات المستخدمين والأدوار والصلاحيات.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Not specified
ar: غير محدد

en: You have not placed any orders with us yet.
ar: لم تنشئ أي طلبات معنا بعد.

en: Master
ar: الرئيسي

en: Wide
ar: واسع

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ar: طلب إلغاء الحساب لـ [user:display-name] على [site:name]

en: The approved comments listing.
ar: قائمة التعليقات المعتمدة.

en: Comments published
ar: تم نشر التعليقات

en: The unapproved comments listing.
ar: قائمة التعليقات الغير معتمدة.

en: Comments unapproved
ar: التعليقات غير معتمدة
