Orejime (2.0.11) - en to hr translation catalogue (37 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Categories
hr: Kategorije

en: Edit
hr: Uredi

en: Weight
hr: Težina

en: Image
hr: Slika

en: Required
hr: Nužno

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: General settings
hr: Opće postavke

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: Continue
hr: Nastavi

en: Created
hr: Stvoreno

en: Revisions
hr: Revizije

en: Original image
hr: Izvorna slika

en: Authored by
hr: Autor

en: Domain
hr: Domena

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Debug
hr: Uklanjanje grešaka

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: About
hr: Opis

en: Language settings
hr: Postavke jezika

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Image style
hr: Stil slike

en: None (original image)
hr: Ništa (izvorna slika)

en: Image style: @style
hr: Stil slike: @style
