Orejime (2.0.12) - en to da translation catalogue (50 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: unknown
da: ukendt

en: Categories
da: Kategorier

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Required
da: Obligatorisk

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: View
da: Vis

en: Continue
da: Fortsæt

en: Created
da: Oprettet

en: Revisions
da: Versioner

en: Original image
da: Originalt billede

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Domain
da: Domæne

en: Colors
da: Farver

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: About
da: Om

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: Enabled by default
da: Aktiveret som standard

en: Language settings
da: Sprogindstillinger

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Cookie Name
da: Cookie-navn

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Image style
da: Billedformat

en: None (original image)
da: Ingen (originalt billede)

en: Image style: @style
da: Billedformat: @style

en: Configure Image Styles
da: Tilpas Image Styles

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser
