Orejime (2.0.9) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Description
ja: 説明

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Image
ja: 画像

en: Required
ja: 必須

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Label
ja: ラベル

en: Background Color
ja: 背景色

en: View
ja: ビュー

en: Continue
ja: 継続

en: Created
ja: 作成

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Domain
ja: ドメイン

en: Text color
ja: テキストの色

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Debug
ja: デバッグ

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Services
ja: サービス

en: Border color
ja: ボーダー色

en: About
ja: アバウト

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: Language settings
ja: 言語の設定

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Scripts
ja: スクリプト

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Image style: @style
ja: 画像のスタイル: @style

en: Configure Image Styles
ja: 画像スタイルの設定

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: @langname revisions for %title
ja: %titleの@langnameのリビジョン

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ja: 本当に @language の翻訳を %revision-date のリビジョンに戻してもいいですか？

en: Revert content shared among translations
ja: 翻訳間で共有されるコンテンツを元に戻す

en: Purposes
ja: 目的
