Orejime (3.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (56 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Weight
hu: Súly

en: Image
hu: Kép

en: Required
hu: Szükséges

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: View
hu: Megtekintés

en: Created
hu: Létrehozva

en: Revisions
hu: Változatok

en: Original image
hu: Eredeti kép

en: Authored by
hu: Szerző

en: Domain
hu: Domén

en: Colors
hu: Színek

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Texts
hu: Szövegek

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Border color
hu: Keretszín

en: About
hu: Leírás

en: Delete all revisions
hu: Összes korábbi változat törlése

en: Enabled by default
hu: Alapértelmezés szerint engedélyezett

en: Language settings
hu: Nyelvi beállítások

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: Cookie Domain
hu: Süti domain

en: Image style
hu: Képstílus

en: Privacy Policy
hu: Adatvédelmi irányelvek

en: Cookies
hu: Sütik

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Image style: @style
hu: Képstílus: @style

en: Configure Image Styles
hu: Képstílusok beállítása

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
hu: Biztosan vissza legyen állítva @language fordítás a %revision-date időpontban használt változatra?

en: Revert content shared among translations
hu: Fordítások között megosztott tartalom visszaállítása
