Orejime (3.0.0-rc1) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Required
fa: اجباری

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Label
fa: برچسب

en: Background Color
fa: رنگ پس زمینه

en: View
fa: مشاهده

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Original image
fa: تصویر اصلی

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Domain
fa: دامنه

en: Colors
fa: رنگ‌ها

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: نسخه‌های %title

en: Revision
fa: نسخه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: نسخه %title از %date

en: Translations
fa: ترجمه‌ها

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به نسخه %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید نسخه‌ها را از %revision-date حذف کنید؟

en: About
fa: درباره

en: Language settings
fa: تنظیمات زبان

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت نسخه از %date.

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: Image style: @style
fa: سبک تصویر:  @style
