Orejime (8.x-1.0-rc2) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Required
ro: Necesar

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: General settings
ro: Setări generale

en: Label
ro: Etichetă

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: View
ro: Afişează

en: Created
ro: Creat

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Text color
ro: Culoare text

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: About
ro: Despre

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Language settings
ro: Configurare limbă

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri
