Orejime (8.x-1.0-rc8) - en to mr translation catalogue (17 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Required
mr: आवश्यक

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: General settings
mr: सामान्य संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: View
mr: बघा

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Authored by
mr: लेखक

en: Colors
mr: रंग

en: Text color
mr: अक्षराचा रंग
