Orejime (8.x-1.3) - en to is translation catalogue (26 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Categories
is: Flokkar

en: Edit
is: Breyta

en: Weight
is: Vægi

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: General settings
is: Almennar stillingar

en: Label
is: Merking

en: Background Color
is: Bakgunnslitur

en: View
is: Skoða

en: Created
is: Stofnað

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Authored by
is: Höfundur

en: Text color
is: Litur á texta

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Revision
is: Útgáfa

en: About
is: Um

en: Language settings
is: Tungumálastillingar

en: Publishing status
is: Birtingarstaða
