Orejime (8.x-1.3) - en to oc translation catalogue (34 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Categories
oc: Categorias

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Required
oc: Requesit

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Label
oc: Etiqueta

en: Background Color
oc: Color del rèireplan

en: View
oc: Veire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Domain
oc: Domeni

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Debug
oc: Depuracion

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Services
oc: Servicis

en: About
oc: A prepaus

en: Enabled by default
oc: Activat per defaut

en: Language settings
oc: Paramètres lingüistics

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.
