Organizational Charts (1.0.0-rc2) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Size
hi: आकार

en: Link
hi: कड़ी

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Text Color
hi: अक्षरों का रंग

en: Top
hi: ऊपर

en: Small
hi: छोटा

en: Path
hi: मार्ग

en: path
hi: पथ

en: ID
hi: आईडी

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Active
hi: सक्रिय

en: Normal
hi: सामान्य

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Colors
hi: रंग

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Color
hi: रंग

en: Left
hi: बाएं

en: Style
hi: अंदाज

en: width
hi: चौड़ाई

en: Bold
hi: बोल्ड

en: Subtitle
hi: उपशीर्षक
