Organizational Charts (1.0.0-rc2) - en to kn translation catalogue (32 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Background Color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Colors
kn: ಬಣ್ಣಗಳು

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Level
kn: ಸ್ತರ

en: Lines
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Orientation
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Bold
kn: ಬೋಲ್ಡ್‍

en: Build
kn: ನಿರ್ಮಾಣ

en: Desktop
kn: ಗಣಕತೆರೆ
