Organizational Charts (1.0.0-rc2) - en to oc translation catalogue (29 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Link
oc: Ligam

en: Save
oc: Enregistrar

en: Text Color
oc: Color del tèxte

en: Background Color
oc: Color del rèireplan

en: Top
oc: Naut

en: Small
oc: Pichon

en: Path
oc: Camin

en: path
oc: camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Active
oc: Actiu

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Level
oc: Nivèl

en: Lines
oc: Linhas

en: Left
oc: Esquèrra

en: Style
oc: Estil

en: Bold
oc: Gras

en: Overrides
oc: Supplante

en: Dashed
oc: En tirets

en: Subtitle
oc: Sostítol
