Organizational Charts (1.0.0-rc3) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Size
it: Dimensione

en: Save
it: Salva

en: Text Color
it: Colore del testo

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Top
it: In cima

en: Small
it: Piccolo

en: Path
it: Percorso

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Active
it: Attivo

en: Normal
it: Normale

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Phone
it: Telefono

en: Configuration
it: Configurazione

en: Color
it: Colore

en: Level
it: Livello

en: Left
it: Sinistra

en: Style
it: Stile

en: width
it: larghezza

en: Bold
it: Grassetto

en: Overrides
it: Forzature

en: Subtitle
it: Sottotitolo
