Organizational Charts (1.0.0-rc3) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Size
pt: Tamanho

en: Save
pt: Salvar

en: Text Color
pt: Cor do Texto

en: Background Color
pt: Cor de fundo

en: Top
pt: Superior

en: Small
pt: Pequeno

en: Path
pt: Caminho

en: Active
pt: Ativo

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Phone
pt: Telefone

en: Colors
pt: Cores

en: Configuration
pt: Configurações

en: Color
pt: Cor

en: Level
pt: Nível

en: Left
pt: Esquerda

en: Style
pt: Estilo

en: Orientation
pt: Orientação

en: width
pt: largura

en: Edit Configuration
pt: Editar configuração

en: Bold
pt: Negrito

en: Overrides
pt: Substitui

en: Subtitle
pt: Subtítulo

en: Line color
pt: Cor da linha

en: Levels
pt: Níveis

en: Big
pt: Grande

en: Do you want to delete %id?
pt: Você deseja apagar %id?
