Organizational Charts (1.0.0-rc4) - en to am translation catalogue (15 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: View
am: ትይታ

en: Path
am: ዱካ

en: ID
am: አይዲ

en: Horizontal
am: አግድም

en: Vertical
am: አቀብ

en: Active
am: ገባሪ

en: Color
am: ቀለም

en: Subtitle
am: ንዑስ ዓርእስት
