Organizational Charts (1.0.0-rc4) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Size
tr: Boyut

en: Link
tr: Bağlantı

en: Save
tr: Kaydet

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Top
tr: En üst

en: Small
tr: Küçük

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Active
tr: Etkin

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Phone
tr: Telefon

en: Colors
tr: Renkler

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Color
tr: Renk

en: Level
tr: Seviye

en: Left
tr: Sol

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Orientation
tr: Yerleşim

en: width
tr: genişlik

en: Bold
tr: Koyu

en: Subtitle
tr: Alt başlık

en: Big
tr: Büyük
