Organizational Charts (1.0.0) - en to de translation catalogue (42 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Size
de: Größe

en: Save
de: Speichern

en: Text Color
de: Schriftfarbe

en: Background Color
de: Hintergrundfarbe

en: Top
de: Oben

en: Small
de: Klein

en: View
de: Ansicht

en: Path
de: Pfad

en: Vertical
de: Vertikal

en: Active
de: Aktiv

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Colors
de: Farben

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Color
de: Farbe

en: Level
de: Ebene

en: Lines
de: Linien

en: Left
de: Links

en: Style
de: Darstellung

en: Orientation
de: Ausrichtung

en: width
de: Breite

en: Bold
de: Fett

en: Overrides
de: Überschreiben

en: Dashed
de: Gestrichelt

en: Subtitle
de: Unter-Überschrift

en: Build
de: Erstellen

en: Line color
de: Linienfarbe

en: Levels
de: Ebenen

en: Big
de: Groß

en: Line Color
de: Linienfarbe

en: Default Configuration
de: Standardkonfiguration

en: Edit Connection
de: Verbindung bearbeiten

en: New line
de: Neue Zeile

en: %title is not valid.
de: %title ist ungültig.

en: Text size
de: Textgröße
