OS Base - Drupal 9 Blank Theme (8.x-1.1) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: None
tr: Hiçbiri

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Basic settings
tr: Temel ayarlar

en: Red
tr: Kırmızı

en: White
tr: Beyaz

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Green
tr: Yeşil

en: Blue
tr: Mavi

en: Orange
tr: Turuncu

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: mobile
tr: mobil

en: Shortcut icon settings
tr: Kısayol simgesi ayarları

en: wide
tr: geniş

en: Main background
tr: Ana arkaplan

en: Sidebar background
tr: Yan sütun arkaplanı

en: Footer background
tr: Altbilgi arkaplanı

en: Footer link
tr: Alt bilgi bağlantısı

en: Title and slogan
tr: Başlık ve slogan

en: Header background top
tr: Üst başlık arkaplanı

en: narrow
tr: dar
