OS Base - Drupal 8 Blank Theme (8.x-1.1) - en to oc translation catalogue (18 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: None
oc: Pas cap

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Basic settings
oc: Paramètres de basa

en: Lines
oc: Linhas

en: Red
oc: Roge

en: White
oc: Blanc

en: Link color
oc: Color del ligam

en: Green
oc: Verd

en: Blue
oc: Blau

en: Orange
oc: Irange

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Shortcut icon settings
oc: Paramètres de l'icòna d'acorchi

en: wide
oc: espandit

en: Main background
oc: Rèireplan principal

en: Sidebar background
oc: Rèireplan de la barra lateral

en: Footer background
oc: Rèireplan del pè de pagina

en: Title and slogan
oc: Títol e eslogan
