OS Base - Drupal 9 Blank Theme (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Home
pt: Início

en: None
pt: Nenhum

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Basic settings
pt: As definições básicas

en: Lines
pt: Linhas

en: Red
pt: Vermelho

en: White
pt: Branco

en: Link color
pt: Cor das ligações

en: Copyright
pt: Direitos de autor

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: Orange
pt: Laranja

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: mobile
pt: móvel

en: Shortcut icon settings
pt: Definições do ícone de atalho

en: wide
pt: largo

en: Typography
pt: Tipografia

en: Main background
pt: Fundo principal

en: Sidebar background
pt: Fundo da barra lateral

en: Footer background
pt: Fundo do rodapé

en: Title and slogan
pt: Título e slogan

en: Light Green
pt: Verde claro

en: Header background top
pt: Cabeçalho do topo do fundo

en: narrow
pt: limitar
