OS Base - Drupal 9 Blank Theme (9.1.0) - en to pl translation catalogue (41 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Content
pl: Zawartość

en: None
pl: Brak

en: Help
pl: Pomoc

en: Core
pl: Rdzeń

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Basic settings
pl: Ustawienia podstawowe

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Lines
pl: Linie

en: Red
pl: Czerwony

en: White
pl: Biały

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: Niebieski

en: Orange
pl: Pomorańczowy

en: Featured
pl: Przedstawiony

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Main menu
pl: Menu główne

en: mobile
pl: mobilne

en: Shortcut icon settings
pl: Ustawienia ikony skrótu

en: wide
pl: szerokie

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna

en: Main background
pl: Główne tło

en: Sidebar background
pl: Tło paska bocznego

en: Footer background
pl: Tło stopki

en: Footer 1
pl: Stopka 1

en: Footer 2
pl: Stopka 2

en: Footer 3
pl: Stopka 3

en: Title and slogan
pl: Tytuł i slogan

en: Primary menu
pl: Menu główne

en: Header background top
pl: Górne tło nagłówka

en: narrow
pl: wąski
