OS Base - Drupal 9 Blank Theme (9.1.0) - en to el translation catalogue (30 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: None
el: Κανένα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Core
el: Πυρήνας

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Messages
el: Μηνύματα

en: White
el: Λευκό

en: Link color
el: Χρώμα συνδέσμου

en: Blue
el: Μπλε

en: Featured
el: Ζώνη προβεβλημένων

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: mobile
el: Κινητό

en: Shortcut icon settings
el: Ρυθμίσεις εικονιδίου συντόμευσης

en: wide
el: πλατύ

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Main background
el: Κυρίως φόντο

en: Sidebar background
el: Φόντο πλευρικής στήλης

en: Footer background
el: Φόντο υποσέλιδου

en: Title and slogan
el: Τίτλος και σλόγκαν

en: Primary menu
el: Κύριο μενού

en: narrow
el: στενό
