OSM Localities (1.0.0-beta1) - en to ca translation catalogue (30 entries)

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Country
ca: País

en: Name
ca: Nom

en: Default
ca: Per defecte

en: Update
ca: Actualitza

en: Region
ca: Regió

en: never
ca: mai

en: Created
ca: Creat

en: Page
ca: Pàgina

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Advanced
ca: Avançat

en: City
ca: Ciutat

en: Sort by
ca: Ordena per

en: in
ca: a

en: Countries
ca: Països

en: Languages
ca: Llengües

en: Changed
ca: Canviat

en: Locality
ca: Localitat

en: Town
ca: Municipi

en: Apply
ca: Aplica

en: Repeating
ca: Repetint

en: Offset
ca: Desplaçament

en: of
ca: de

en: An error has occurred.
ca: Hi ha hagut un error.

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Geometry
ca: Geometria

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Displaying @start - @end of @total
ca: Es mostren @start - @end de @total
