OSM Localities (1.0.0-beta1) - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: Reset
cy: Ailosod

en: Country
cy: Gwlad

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Region
cy: Rhanbarth

en: never
cy: byth

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Page
cy: Tudalen

en: Custom
cy: Addasu

en: Advanced
cy: Uwch

en: City
cy: Tref

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Languages
cy: Ieithoedd

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: An error has occurred.
cy: Mae gwall wedi digwydd.

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
