OSM Localities (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Country
de: Land

en: Default
de: Standard

en: Update
de: Aktualisieren

en: never
de: nie

en: Created
de: Erstellt

en: Page
de: Seite

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Advanced
de: Erweitert

en: Desc
de: Absteigend

en: City
de: Stadt

en: Sort by
de: Sortierung

en: Countries
de: Länder

en: Languages
de: Sprachen

en: Changed
de: Geändert

en: County
de: Landkreis

en: Locality
de: Ort

en: Town
de: Stadt

en: Apply
de: Anwenden

en: Repeating
de: Wiederholung

en: Children
de: Untergeordnete Elemente

en: Offset
de: Versatz

en: Regions
de: Regionen

en: of
de: von

en: An error has occurred.
de: Es ist ein Fehler aufgetreten.

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Geometry
de: Geometrie

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Capitals
de: Großbuchstaben

en: Village
de: Dorf

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Displaying @start - @end of @total
de: @start - @end von @total wird angezeigt

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Filter by name
de: Nach Namen filtern

en: Disable sync
de: Synchronisieren deaktivieren
