OSM Localities (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Country
fr: Pays

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Region
fr: Région

en: never
fr: jamais

en: Created
fr: Créé

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Advanced
fr: Avancé

en: City
fr: Ville

en: Sort by
fr: Trier par

en: in
fr: dans

en: Countries
fr: Pays

en: Languages
fr: Langues

en: Changed
fr: Modifié

en: County
fr: Comté

en: Locality
fr: Localité

en: Town
fr: Village

en: Apply
fr: Appliquer

en: Repeating
fr: Répétitives

en: Children
fr: Enfants

en: Offset
fr: Décalage

en: Regions
fr: Régions

en: of
fr: sur

en: An error has occurred.
fr: Une erreur s'est produite.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Geometry
fr: Géométrie

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Displaying @start - @end of @total
fr: Affichage de @start à @end sur @total

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: Filter by name
fr: Filtrer par nom
